Pavel Kozelka

psycholog, psychoterapeut

PhDr. Pavel Kozelka

palokozelka@seznam.cz

mob.: 721 465 845

psychoterapie-efektivne

Specializuji se na individuální psychoterapii dospělých. Smyslem psychoterapie je zvýšit kvalitu života. Věnujete-li svůj čas tomu, že hledáte na webu psychologa, patrně k tomu máte důvod – úzkosti, panika, deprese, vztahové problémy, potíže v práci, ztráta smyslu života, pocit vyhoření, psychické či fyzické onemocnění, rozchod, ztráta blízkého či cokoliv jiného.

Na mých stránkách nenajdete působivá motta, harmonické obrázky krajinek, fotografie zadumaného odborníka v přemýšlivé póze, sáhodlouhé vysvětlování toho, že zrovna takový a makový styl terapie je ten nejlepší, nebudu na Vás dělat dojem výčtem kurzů a školení, které jsem absolvoval u toho a tamtoho slovutného psychologa... Nelíbí se mi, když tak důležitá a seriózní záležitost jako psychoterapie dostává prapodivnou bio-příchuť sluníčkářství v rukou kdesi v časoprostoru vznášejících se „odborníků“, kteří mají na první pohled dost co dělat sami se sebou.

Věřím, že podstatné je soustředit se na důležité věci. Proto v terapii hledám opravdové příčiny potíží. Klient je pro mě rovnocenný partner, který mě upřímně zajímá a má moji plnou pozornost. Dokážu skutečně naslouchat a jednám na rovinu. Společně přijdeme na to, co a jak máte udělat, aby Vám bylo lépe, ať už jste přišli s čímkoliv. Během této změny budu s Vámi jako někdo, na koho se můžete spolehnout a kdo Vám poskytne podporu, tak dlouho, jak bude třeba.

Očekávám, že budete ochotni na sobě zapracovat. Budete více rozumět sami sobě. Naučíte se se sebou zacházet tak, že už psychoterapeuta (mě) potřebovat nebudete. Můj cíl je spokojený klient odcházející z terapie s vědomím, že své trápení zvládl či vyřešil a že je schopen lépe zvládat nároky každodenního života. Každý člověk je jiný, proto je terapie individuální – co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. Absolutní diskrétnost je samozřejmostí.